سایت گردشگردی

مرکز تاریخی "کاماگوی"

خلاصه

یکی از هفت روستای کشف شده توسط اسپانیایی‌ها در کشور کوبا، روستای کاماگوی می‌باشد که نقش مهمی در توسعه و رونق صنعت شکر داشته است. این روستا در سال 1528 کشف و پس از آن برنامه‌های شهری ویژه‌ای در راستای توسعه و گسترش آن آغاز گردید. این برنامه‌ها شامل احداث میادین کوچک و بزرگ، خیابان‌های مارپیچ، کوچه‌ها و بلوک‌های شهری بودند. این شهر استعماری در آمریکای لاتین واقع شده است. مرکز تاریخی "کاماگوی" دارای مساحت 54 هکتاری می‌باشد و یکی از نمونه‌های شهرهای تاریخی آمریکای لاتین است. کشور اسپانیا پس از اینکه این منطقه را تحت استعمار خود در آورد، برنامه‌های شهری به سبک اروپایی در آن اجرا نمود و از تکنیک‌های ویژه اروپایی و آمریکایی در توسعه این منطقه استفاده کرد. سبک‌های زیادی در ساخت این شهر استفاده شده که عبارت‌اند از: نئوکلاسیک، الکتریک، هنر دکو و تعدادی سبک‌های هنری جدید و سبک عقل‌گرائی.

میراث باارزش و برجسته جهانی

جزئیات

یکی از هفت روستای کشف شده توسط اسپانیایی‌ها در کشور کوبا، کاماگوی می‌باشد که نقش بسیار مهمی در استقرار و توسعه صنعت شکر داشته است. این منطقه برای اولین بار در سال 1528 شناخته شد و پس از آن برنامه‌های شهری در راستای توسعه این منطقه شامل میدان‌ها، خیابان‌های مارپیچ، کوچه‌ها و بلوک‌های شهری ساخته شدند.
این شهر استعماری واقع در آمریکای لاتین دارای ساختمان‌های مذهبی است که هماهنگی ویژه‌ای با محیط اطراف خود دارند. ارزش باستانی این منطقه به واسطه وجود آثار معماری باستانی است که در ساخت آن‌ها از مصالح و تکنیک‌های ویژه‌ای استفاده شده است و به تحت تأثیر سبک اندلس می‌باشند. استفاده از نیم ستون‌های کوتاه در ورودی‌ها و استفاده از لوله‌هایی از جنس خاک رس برای انتقال آب از ویژگی‌های منحصربه‌فرد منطقه کاماگوی است. مرکز تاریخی شهر به عنوان محلی برای انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد.
نکته1: مرکز تاریخی کاماگوی یکی از شهرهای باستانی واقع در آمریکای لاتین می‌باشد که برنامه‌های شهری در رابطه با احداث میادین، خیابان‌های سنگفرش شده، کوچه‌ها و بلوک‌های شهری در آن اجرا شده است. بناهای باستانی و تاریخی موجود در شهر بازگوکننده تکامل شهر در طول دوران مختلف می‌باشد.
نکته2: مرکز تاریخی کاماگوی نمونه‌ای از شهرهای باستانی است که تحت استعمار کشور اسپانیا قرار داشته است. ساختمان‌های بنا شده در این شهر بر اساس سبک‌های اروپایی قرون‌وسطی ساخته شده‌اند. ویژگی معروف این شهر تاریخی مصالح استفاده شده در ساخت بناهای آن می‌باشد. آثار معماری توسط صنعتگران ماهری ساخته شده‌اند. سیستم حفاظتی و مدیریتی ویژه‌ای در تمامی شهر و منطقه حفاظت شده اطراف آن اجرا شده است.

جاذبه های مشابه

هاوانای قدیمی و سیستم غنی‌سازی آن

هاوانای قدیمی و سیستم غنی‌سازی آن

مشاهده
"ترینیداد" و دره "د لاس اینجینیس"

"ترینیداد" و دره "د لاس اینجینیس"

مشاهده
قلعه "سن پدرو د لا روکا"

قلعه "سن پدرو د لا روکا"

مشاهده
پارک ملی "دسمبارکو دل گرانما"

پارک ملی "دسمبارکو دل گرانما"

مشاهده