سایت گردشگردی

مرکز تاریخی شهر "سیینفوئگوس"

خلاصه

شهر مستعمراتی "سیینفوئگوس" در سال 1819 به وسیله حکومت اسپانیا کشف شد ولی بیشتر ساکنان آن فرانسوی‌ها بودند. این منطقه به یکی از مهم‌ترین مکان‌های تجارت و مبادله شکر، تنباکو و قهوه تبدیل شد. این ناحیه واقع در سواحل کارائیب و جنوب کشور کوبا است و با عنوان تولید شکر، انبه، تنباکو و قهوه شناخته می‌شود. سبک‌های استفاده شده در شهر بیشتر نئوکلاسیک هستند.مهم‌ترین بخش‌های شهر، قلعه "گاورمنت"، مدرسه "سن لورنزو"، قلعه "فرر" و برخی خانه‌های محلی هستند. سیینفوئگوس اولین شهری است که در آن عقاید و اصول مدرنیزه و برنامه‌های شهری در طول قرن 19 اجرا شده است.

میراث باارزش و برجسته جهانی

جزئیات

"سیینفوئگوس" در سال 1819 در ساحل کارائیب در جنوب کوبا تأسیس شد. اگرچه در قلمرو اسپانیایی‌ها قرار داشت، بسیاری از اولین شهروندان آن فرانسوی و از "بوردو" و از کلونی‌های فرانسوی مانند "لوئیزیانا" بودند. این شهر تجاری واقع در قلب منطقه کشاورزی کشت شکر، میوه، انبه و تنباکو و قهوه، در قرن 19 بزرگ‌ترین تولیدکننده شکر بوده است. در سال 1860 منطقه "سیینفوئگوس" سومین شهر مهم کوبا از لحاظ اقتصادی بوده است.
مرکز اصلی شهر شامل 25 بلوک و دارای قوانین ویژه‌ای بوده و توسط اسپانیا اداره می‌شده است. به عنوان نمونه‌ای از شهرهای مدرن در اسپانیای آمریکایی، در این شهر برنامه‌های جدید اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در رابطه با گسترش فضای شهری و به واسطه ایجاد فضاهای عمومی اجرا شده است.
میدان "خوزه مارتین" اصلی‌ترین میدان شهر است که در آن کلیسا و ساختمان‌های عمومی و دولتی دیده می‌شوند. ساختمان‌های بنا شده به سبک نئوکلاسیک از قرن 19 در این میدان عبارتند از: کلیسای جامع، سالن تئاتر "توماس تری"، کلوپ اسپانیایی، قلعه سفید و خانه "لیونز"، منزل اشرافی تاجر اسپانیایی خوزه گارسیا.
ساختمان‌هایی که قدمت آنان به اوایل قرن 20 بازمی‌گردد دارای طرح‌های زیبایی هستند که در ساخت آن‌ها از مصالح ساختمانی و سبک‌های ویژه‌ای استفاده شده است. ساختمان‌های مسکونی، برای نمونه در یک یا دو طبقه با نماهای بیرونی ویژه‌ای هستند و معمولاً ایوان ندارند. در نمای بیرونی این ساختمان از آهن برای تزئین نرده‌ها و کمرکش میان در و پنجره استفاده شده است.
مرکز تاریخی توصیف شده دارای مساحت 70 هکتار می‌باشد که توسط منطقه حفاظت‌شده‌ای به وسعت 105 هکتار احاطه شده است. این منطقه در شرق شهر بندری قرار دارد.
نکته1: شهر تاریخی "سیینفوئگوس" تحت تأثیر شدید اسپانیایی‌ها بوده و جزء اولین شهرهایی است که در آن برنامه شهری اجرا شده است. این شهر که در آمریکای لاتین واقع شده، در قرن 19 به اوج شکوفایی خود رسیده است.
نکته2: این شهر اولین منطقه‌ای است که در آن عقاید جدید مدرنیزه شدن و برنامه‌های شهری اجرا شده است.

جاذبه های مشابه

هاوانای قدیمی و سیستم غنی‌سازی آن

هاوانای قدیمی و سیستم غنی‌سازی آن

مشاهده
"ترینیداد" و دره "د لاس اینجینیس"

"ترینیداد" و دره "د لاس اینجینیس"

مشاهده
قلعه "سن پدرو د لا روکا"

قلعه "سن پدرو د لا روکا"

مشاهده
پارک ملی "دسمبارکو دل گرانما"

پارک ملی "دسمبارکو دل گرانما"

مشاهده