سایت گردشگردی

قلعه "سن پدرو د لا روکا"

خلاصه

در منطقه کارائیب که منطقه‌ای اقتصادی و سیاسی است، تعدادی قلعه نظامی و دفاعی از جنس سنگ ساخته شده است. این قلعه‌ها به منظور حفاظت از بندر سانتیاگو د کوبا ساخته شده‌اند. برج و باروهای نظامی، محله‌ها، سنگرها و طبل‌های موجود در منطقه همگی بر اساس طرح‌های رنسانس و ایتالیایی بنا گشته‌اند.

میراث باارزش و برجسته جهانی

جزئیات

قلعه "سن پدرو د لا روکا"، یک قلعه نظامی سنگی می‌باشد که در منطقه صخره‌ای "مورو" در جنوب شرقی جزیره کوبا ساخته شده است. این قلعه به عنوان مدخل ورودی به خلیج "سانتیاگو د کوبا" از سال 1638 در نظر گرفته می‌شود. این قلعه و راه‌های منتهی به آن، به منظورهای اقتصادی و سیاسی کارائیب در طول قرون 17 و 18 ساخته شده‌اند. امروزه این‌ها به عنوان بزرگ‌ترین و بااهمیت‌ترین نمونه‌های مهندسی نظامی مربوط به دوره رنسانس قلمداد می‌شوند. این قلعه در زمان استعمار اروپایی‌ها در کارائیب ساخته شده است. این سیستم دفاعی کلاسیک به سبک هندی ویژه‌ای ساخته شده است.
این قلعه به عنوان نمونه‌ای از سبک‌های آمریکایی- اسپانیایی و سبک‌های نظامی باستانی می‌باشد. قلعه‌های "سن پدرو لا روکا" و "لا استرلا" و "سانتا کاتالینا" به عنوان قلعه‌های حفاظتی بندر "سانتیاگو د کوبا" به شمار می‌روند که به واسطه موقعیت جغرافیایی اهمیت فراوانی دارند. بر اثر جنگ میان اسپانیا و انگلستان در قرن 17، دولت شهری دستور ساخت این قلعه سنگی و محافظتی در منطقه آنتونلی را صادر نمود. این قلعه نظامی در نزدیکی پرتگاه کنار دریا و ورودی شهر ساخته شده است. بخش‌های مختلف قلعه به وسیله پلکان به یکدیگر متصل هستند. در پایین‌ترین طبقه، اسلحه‌ها نگهداری می‌شوند.
در مجاورت این قلعه، ساختمان "سنتسیمو ساکرامنتو پلتفرم" قرار دارد که آن نیز دارای محل نگهداری اسلحه و برج نگهبانی می‌باشد. سه بخش قلعه در طول قرون 18 بازسازی شدند. در این زمان بود که دولت شمال و جنوب بوستون با هم متحد شدند. "سنتیسمو ترینیداد پلتفرم" در قسمت شمالی ساخته شده است و شامل بخش‌های مختلف نظامی و دفاعی می‌باشد.
معبد "سمافور"، عبادتگاه "سانتو کریستو" و "لایت هوس" در سال 1840 ساخته شده‌اند و دو بنای "اسکوپا آلتا" و "ویجیا" در سال 1898 بنا گردیده‌اند. قلعه‌های حفاظتی و دفاعی منطقه که در اثر حمله‌ها و زلزله آسیب دیده بودند، در سال‌های بعد بازسازی و تعمیر گشتند. بازسازی اصلی در سال 1960 انجام شده است. برج و باروهای منطقه، محله‌ها، سنگرها و طبل‌های موجود در منطقه همگی به سبک ایتالیایی و طرح‌های مربوط به دوره رنسانس تزئین شده‌اند. آثار معماری منطقه نمونه‌ای از معماری‌های نظامی به سبک آمریکایی- اسپانیایی می‌باشد.
نکته1: به منظور پیشگیری و دفاع از یورش‌های خارجی‌ها این قلعه‌های نظامی در قرون 17 و 18 در کارائیب ساخته شده‌اند که شامل قلعه "سن پدرو روکا" و دیگر قلعه‌ها می‌باشد. اهمیت این قلعه‌ها به این دلیل است که آن‌ها بزرگ‌ترین و پیچیده‌ترین قلعه‌های نظامی دوره رنسانس می‌باشند که به واسطه استعمار اروپایی‌ها در کارائیب ساخته شده‌اند.
نکته2: قلعه شامل برج و باروی نظامی می‌باشد که به فرم هندسی ویژه‌ای ساخته شده‌اند. سبک معماری استفاده شده در این بنا به عنوان مهم‌ترین نمونه اسپانیایی- آمریکایی شناخته می‌شود.

جاذبه های مشابه

هاوانای قدیمی و سیستم غنی‌سازی آن

هاوانای قدیمی و سیستم غنی‌سازی آن

مشاهده
"ترینیداد" و دره "د لاس اینجینیس"

"ترینیداد" و دره "د لاس اینجینیس"

مشاهده
پارک ملی "دسمبارکو دل گرانما"

پارک ملی "دسمبارکو دل گرانما"

مشاهده
دره "وینالس"

دره "وینالس"

مشاهده