سایت گردشگردی

آبشار چشمه لادر (لادور)

در خمینیشهر چشمههای متعددی مانند لادور، لادوزخ، لاوه، لاوی و هورموده قرار دارند که جهت آن‌ها شمال، شمال غربی، جنوب و جنوب غربی میباشد.

دراین‌بین چشمه لادر به مجموعهای از چشمهها گفته می‌شود که در دل کوه‌های مشرف بر کمربندی غرب خمینی‌شهر واقع‌شده، دارای آبشاری با همین نام است.

چشمه لادر در مسیر جاده خمینیشهر به نجف‌آباد قرار دارد که باید اتوبانی را که به سمت دانشگاه آزاد خمینی‌شهر منتهی می‌شود به‌طرف نجف‌آباد ادامه داده تا به تابلویی مشخص که مسیر چشمه و آبشار را نشان میدهد، برسید.

خمينیشهر در شمال غربی اصفهان واقع‌شده و بافت تاريخی آن به زمان ساسانيان برمیگردد. گمان میرود كهندژ برسر راه اصفهان پايتخت پادشاهان و حكام كيانی و ساسانی بوده باشد. خمینی‌شهر از سوی شمال به بر خوار و ميمه، از جنوب به فلاورجان، از شرق به اصفهان و از غرب به نجف‌آباد میرسد، تا اصفهان هشت كيلومتر فاصله داشته و آب و هوايی معتدل و خشك دارد.

خمینیشهر شامل خوزان، فروشان و ورنوسفادران بوده و به سه ده نیز معروف میباشد.

ايوان يزدگرد، تپه آتشگاه، مسجد جامع خوزان، گورستان زارع آباد و آرامگاه امام‌زاده سيد محمد، خانه مجيری و خانه سرتيپ سدهی از آثار باستانی این شهرستان هستند

خمينیشهر در زمستان و بهار تقریباً به‌صورت منظم دارای وزش باد با سرعت متوسط بين 6/5 تا 12 كيلومتر بر ساعت استجهت وزش باد اغلب از جنوب غربی و غرب به سمت شمال شرقی و شرق میباشد.

جاذبه های مشابه

مسجد جامع خوزان

مسجد جامع خوزان

مشاهده
چشمه و آبشار لادر

چشمه و آبشار لادر

مشاهده
گورستان ورنوسفادران

گورستان ورنوسفادران

مشاهده
آتشگاه ( آتشگاه اصفهان )

آتشگاه ( آتشگاه اصفهان )

مشاهده
شما هم می توانید در مورداین مکان نظر بدهید.
(برای ثبت نظرات لازم است ابتدا وارد حساب کاربری شوید)
مهدی دهدار (20 شهریور 96)

ساشس شسیبش شسیب شسیب شسیمبش یبمشس بشسیبنشس یبمشس شس