سایت گردشگردی

پارک دندراری

پارک دندراری واقع در شهر سوچی روسیه در سال 1892 توسط سرگی هودکوف، ناشر روزنامه‌ سنت پترزبورگ تأسیس گردید و باغبان معروف به نام کارل لانگاو نقش مهمی را در اجرای این پروژه ایفا نمود. واژه‌ دندراری از ریشه یونانی گرفته‌شده و مجموعه‌ درختان معنی می‌دهد.

1700 گونه‌ گیاهی، این مجموعه را پوشش داده و کمیاب‌ترین گیاهان دنیا در این باغ قابل‌مشاهده‌اند. باغ گیاه‌شناسی نیکیتسکی در یالتا، باغ آلکساندر اولدنبورگسکی در گاگرا و بهترین باغ‌های برلین، درسدن و لیپزیگ جایگاه اصلی نهال‌ها، قلمه‌ها و بذرهای این پارک می‌باشند. دندراری را می‌توان مجموعه‌ای بدیع از گیاهان کمیاب و عجیب گونه‌های آمریکای شمالی و جنوبی، استرالیا و نیوزلند، قفقاز، چین و ژاپن، شرق دور و هیمالیا دانست که در زمینی به مساحت 48 هکتار جمع‌آوری شده‌اند و عمدتاً در طول سال سرسبز می‌باشند.

ترکیب زیبای باغ‌های بالکنی ایتالیا و پارک‌های منظر انگلستان، پارک دندراری را پدید آورده‌اند. این پارک متشکل از بخش مدیترانه‌ای، چینی، استرالیایی، قفقازی، هیمالیایی، ژاپنی و مکزیکی می‌باشد.

تله‌کابین‌های این باغ، گردشگران را در مسیر پارک جابه‌جا نموده و می‌توان ضمن لذت بردن از ارتفاع با تماشای زیبایی‌های حیرت‌آور دریای سیاه به وجد آمد و تمام پارک را از نمای بالا مشاهده نمود.

جاذبه های مشابه

اسکله آلانیا

اسکله آلانیا

مشاهده
بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول

مشاهده
بازار چارسو

بازار چارسو

مشاهده
بازار شناور

بازار شناور

مشاهده
شما هم می توانید در مورداین مکان نظر بدهید.
(برای ثبت نظرات لازم است ابتدا وارد حساب کاربری شوید)
مهدی دهدار (20 شهریور 96)

ساشس شسیبش شسیب شسیب شسیمبش یبمشس بشسیبنشس یبمشس شس