سایت گردشگردی

معبد دندان

یکی از جاذبه‌های گردشگری کندی معبد باشکوه دالادا مالیگاوا می‌باشد که به معبد دندان معروف است و در جزیره‌ی کندی واقع شده است. این معبد در فهرست سازمان یونیسکو قرار گرفته و یکی از مراکز مهم مذهبی بوداییان به شمار می‌آید.

بنا به اعتقاد بودایی‌های امروزی هنگامی که روح بودا به آسمان رفت، میان مریدانش برای دفن جسد اختلافاتی پدید آمد و نمایندگان هر کشور بودایی تلاش می‌کردند که افتخار به خاک سپردن جسد بودا را نصیب سرزمین خود کنند؛ اما چون بودا متعلق به یک کشور نبود تصمیم گرفتند هر قسمت از بدن او را در یک کشور به خاک بسپارند. به این ترتیب دندان وی در این کشور دفن گردید. این دندان در سال 371 با تشریفات و احترام خاصی به سیان آوردند و در جزیره کندی برای آن معبدی ساختند تا همه‌ی مریدانش بتوانند زیارت کنند.

هر سال هزاران بودایی از نقاط مختلف کشور برای زیارت این دندان و برگزاری مراسم‌های خاص به این شهر می‌آیند. آواز طبل مراسم راهبان این معبد به هنگام صبح و عصر، در سرتاسر کوهستان طنین‌انداز می‌شود.

معبد دالادا مالیگاوا قدمتی 250 ساله دارد و در نیمه‌ی دوم قرن هجده بنا گردیده است. قسمت اصلی معماری آن، برج هشت‌ضلعی می‌باشد که محراب معبد بوده و در آن مقدسات آیین بودا نگهداری می‌شود. در نزدیکی معبد گنبدی به نام سیلان بودایی قرار دارد.

جاذبه های مشابه

اسکله آلانیا

اسکله آلانیا

مشاهده
بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول

مشاهده
بازار چارسو

بازار چارسو

مشاهده
بازار شناور

بازار شناور

مشاهده
شما هم می توانید در مورداین مکان نظر بدهید.
(برای ثبت نظرات لازم است ابتدا وارد حساب کاربری شوید)
مهدی دهدار (20 شهریور 96)

ساشس شسیبش شسیب شسیب شسیمبش یبمشس بشسیبنشس یبمشس شس