سایت گردشگردی

کوآچلا

خلاصه

این یک دسته کوچک موسیقی جاز است که جمعیت زیادی از افراد در نوشیدن زیاد روی کرده‌اند، آب‌وهوای فوق‌العاده گرم و شرجی که تحمل آن در طی یک فستیوال غیرممکن است و فقدان اماکن خنک مشکل‌ساز هستند. دستگاه آی پد (دستگاه کوچکی برای ضبط موسیقی) به شما شانس بیشتری برای ضبط موسیقی‌های در حال اجرا می‌دهد.

باوجود این مشکلات، کوآچلا در حال حاضر یکی از بهترین فستیوال‌های موسیقی در دنیا می‌باشد. بااین‌حال با کاهش تعداد افراد و درنتیجه کاهش قیل‌وقال و خشونت می‌توان محیطی مناسب و خنک برای مهمانان این ستارگان دنیای موسیقی فراهم نمود و کیفیت اجرای این کنسرت‌ها را نیز ارتقا داد.

برای آن دسته از افرادی که قصد شرکت در این فستیوال را دارند، توصیه می‌گردد از خانه‌های اجاره‌ای air BNB’s استفاده نمایند. خانه‌های مدرنی که در ناحیه پالم اسپرینگ قرار دارند، احساس راحتی را به شما منتقل خواهند نمود.

۱۵ تا ۱۷ آوریل ۲۰۱۶  - ۲۲ تا ۲۴ آوریل ۲۰۱۶، کالیفرنیا- ایالات‌متحده آمریکا

هر سال در ماه آوریل، طرفداران سرسخت موزیک، شهر کوآچلا را از بیابان سوکال تبدیل به آبادی و مرغزاری از هماهنگی، هنر، جشن و سرور و محلی برای گرفتن حمام آفتاب و برنزه کردن، می‌کنند.

جزئیات

 نواحی و زمین‌های توصیف نشدنی بازی چوگان "ایندیو" در شمال کالیفرنیا، هر بهار به یکی از تفرجگاه‌های پربیننده دنیا تبدیل می‌شود، وقتی‌که فستیوال سالانه هنری و موسیقی دره کوآچلا در آن برگزار می‌گردد. فستیوال موسیقی هم‌زمان با شروع بازی چوگان آغاز می‌شود و در این فستیوال انواع موسیقی از "هیپاندوپاند" تا "راک" نواخته می‌گردد.

امروزه این فستیوال پر از شور و هیجان و در نوع خود بی‌نظیر می‌باشد و به همین دلیل "کوآچلا" نامیده می‌شود.

 این‌ها تنها جزئی کوچک از تأسیساتی هنری در مقیاس بزرگ می‌باشند که هر دو باعث ایجاد راه‌هایی برای مقابله با گرمای سوزان و بی‌رحم خورشید در این نواحی بیابانی ایجاد کرده است و یک صحنه نمایش باشکوه و سلطنتی که در روزهای آینده به دلیل شروع فستیوال موسیقی منبع خبر خواهد بود.

طرفداران سرسخت فستیوال، با اشتیاق فراوانی در شمال کالیفرنیا دورهم جمع می‌شوند تا ستارگان ناشناس هالیوود و دنیای مد و لباس، افرادی با خال‌کوبی‌های جدید، طرفداران دنیای موسیقی، نوجوانان با لباس‌هایی جیغ و نامناسب و کسانی که در سواحل حمام آفتاب می‌گیرند را تماشا نمایند.

"زیبایی" کلمه مناسبی برای توصیف این تجربیات، انسان‌هایی که آنجا می‌بینی و مناظر و صحنه‌ها مانند درختان نخل و کوه‌ها و موسیقی است.

دلایل برگزاری جشن

 اولین بار کوآچلا زمانی رونق گرفت که فستیوال رایج "ونو" در کلوپ "پولوایمایر" در ایندیو، میزبان پرل جام و کنسرت زیبای او که ۲۵ هزار تماشاچی داشت در این منطقه دورافتاده برگزار شد و طرفداران این گروه موسیقی با شرکت خود در این کنسرت با گرمای طاقت‌فرسا و سوزان بیابان دلیرانه مواجه شدند تا با گروه موسیقی محبوب خود در این شرایط خاص و طاقت‌فرسای بیابانی در "تیکت مستر" ملاقات کنند.

با توجه به پتانسیل بالای این سرزمین، اولین فستیوال در سال ۱۹۹۹ برگزار شد که طراح اصلی این برنامه، "موری سری"، "برادران کمیکال" و "پک" بودند.

اولین فستیوال در ماه اکتبر و با مشکلات فراوانی برگزار شد. زیرا هوا بسیار گرم بود و تنها برای ۱۰ هزار نفر تماشاچی (تنها ۴۰ درصد از شرکت‌کنندگان) در کنسرت پارل جام که شش سال قبل در همین مکان کنسرت اجرا کرده، جا و صندلی تهیه شده بود. تنها افراد معدودی موفق به گرفتن بلیط سالن و شرکت در این کنسرت شدند.

در سال ،2000 هیچ فستیوالی برگزار نشد اما در آوریل سال ۲۰۰۱ مجدداً برپا گردید و به‌جای دو روز، این مراسمات تنها در یک روز اجرا شدند.

مجری برگزاری این فستیوال، "جیمز اوشین" بود. مراسم به همین منوال برگزار شد و در سال ۲۰۰۳ با مدیریت فوق‌العاده "رد هات چیلی پیپرز" و "بیستی بویز" این مراسم با شکوه خاصی اجرا گردید و مورد تشویق و الطاف همکاران قرار گرفت و باعث محبوبیت جهانی این فستیوال شد و در سال ۲۰۰۴ با مدیریت شایسته "پیکسیز" و فعالیت افراد مشهوری چون "رادیدهلر" و "کرفت ورک" تعداد تماشاچیان به دو برابر افزایش یافت و "پارل جام" اولین اجرای بی نظیر خود را انجام داد.

در سال ۲۰۰۷ این فستیوال از یک روز به سه روز برگزاری، افزایش یافت. هرساله تمامی بلیت‌ها فروش می‌روند و در لیست کاری برنامه‌ها، نام افراد بسیار مشهور به‌طور قابل‌توجهی به چشم می‌خورد و هرساله نیز افزایش می‌یابد. این روند آن‌چنان سیر صعودی داشته که این فستیوال در سال ۲۰۱۲ به دو هفته برگزاری جشن، افزایش یافت.

Major lazer and minor spiders

از ابتدای کار، تقریباً دو دسته فعالیت اجرایی در کوآچلا اجرا می‌شود: فعالیت‌های درونی که شامل موسیقی‌هایی که با دستگاه‌های الکترونیک اجرا می‌شود و رقص و فعالیت‌های خارجی که شامل اجرای موسیقی راک و پاپ می‌باشد. چندین سالن فوق‌العاده بزرگ اجرای موسیقی، عبارت‌اند از "سالن کوآچلا"، "تئاتر بیرونی"، "گوبی تنت" و "میجر تنت" و "ساهاراتنت".

اخیراً سالن "گوبی تنت"، مشکلاتی در راستای میزبانی افراد پیدا کرده است که بعضی از فعالیت‌ها در این سالن محدود شده‌اند.

در سال ۲۰۱۳، با وجود "میجر لیزر" و "چاین 2" که دارای ظرفیت محدودی برای جا دادن تماشاچیان داشتند، نیاز به سالنی با گنجایش بزرگ‌تر لازم به نظر ‌رسید. در بیشتر موارد، رزرو بلیت و جا و زمان برگزاری کنسرت بسته به نوع هنر با هم فرق داشت و به محبوبیت نوازندگان ربطی نداشت و با توجه به این معیارها بود که سالن مناسب انتخاب می‌شد.

 درمجموع، در حوزه اجرای موسیقی، ابزارآلات موسیقی مدرن در سالن‌ها مستقر شد. در کنار این فعالیت‌ها مجموعه‌های مرتبط با هنر توریست و جهانگردی نیز افتتاح شد که شامل باغ‌هایی بزرگ مجهز به تجهیزات در زمینهٔ موسیقی بود.

"دوااب" که مسئول در زمینه موسیقی بود یک برنامه رقص پرهیجان dj ترتیب داد و همچنین از لوله‌هایی برای پاشیدن آب بر روی تماشاچیان به منظور خنک کردن فضای رقص استفاده نمود. لیست فعالیت‌های کواچلا روز به روز در حال گسترش است زیرا موافق با عقاید مردم آن منطقه، برگزار می‌شود.

 علاوه بر این، سرویس‌های در دسترس برای شرکت‌کنندگان شامل اینترنت و غرفه‌های فروش مواد غذایی و دیگر احتیاجات آن‌ها و ناظرانی که وظیفه آن‌ها پر کردن مجدد بطری‌های آب به‌صورت رایگان است، می‌شود. در این سمینارها شرکت کنید و در جاده‌ها قدم بزنید، هوای مطبوع و دلپذیر باغ‌ها شما را سرحال می‌آورد.

ولی سعی کنید آب زیاد بنوشید چون هوا فوق‌العاده گرم است و در هنگام رقص نیز زیاد عرق می‌کنید.

فستیوال مشابه

طنز بین المللی

طنز بین المللی

مشاهده
جشنواره موسیقی درخت جاشوا

جشنواره موسیقی درخت جاشوا

مشاهده
فستیوال "لایتینگ این باتل"

فستیوال "لایتینگ این باتل"

مشاهده
فستیوال "اوت ساید لندز"

فستیوال "اوت ساید لندز"

مشاهده