سایت گردشگردی

فستیوال موسیقی بلو شیکاگو

خلاصه

اگر قصد دیدن از مکان‌های مختلف شیکاگو را دارید با شرکت در این فستیوال مطمئناً عاشق شهر بادها که نام دیگر شهر شیکاگو است، می‌شوید. یکی از معروف‌ترین و جالب‌ترین فستیوال‌ها در دومین ایالت بزرگ امریکا فستیوال بلو می‌باشد که یکی از بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین در نوع خود در جهان است و همچنین شیکاگو برگزارکننده یکی از بزرگ‌ترین فستیوال‌های موسیقی به شمار می‌آید.

مهم‌تر از همه بر اساس آمار به‌دست‌آمده افراد مختلف با سنین متفاوت در این فستیوال شرکت می‌کنند افرادی از ۲۰ سال تا ۸۰ سال، شما می‌توانید چهار نسل مختلف از یک خانواده را ببینید. مهم‌ترین افراد مانند "دکتر جان" یا "آردن نویل" که از جمله افرادی هستند که بیش از نیم قرن است در این فستیوال شرکت می‌کنند.

آنها از Phoenix (پایتخت و یکی از بزرگ‌ترین شهرهای آریزونای آمریکا که دارای آب‌وهوای فوق‌العاده گرم است و افراد کمی در این شهر زندگی می‌کنند و پیشرفت شهر نیز بسیار کم است) به طور مرتب در این فستیوال شرکت می‌کنند. اگر می‌توانید در شهر قدم بزنید و چند هفته در شیکاگو بمانید می‌توانید طعم غذاهای شیکاگو را که در روزهای تعطیل آخر هر ماه ارائه می‌شود تست کنید.

 

 ممکن است پس از مدتی شروع به قدم زدن در شهر کنید چرا که شما در شهری که مردم آن تا این اندازه آرام و دارای روابط دوستانه هستند احساس امنیت و شادمانی خواهید نمود.

۱۰ تا ۱۲ ژانویه ۲۰۱۶- شیکاگو- ایلنیو- ایالت متحده آمریکا

 از انواع موسیقی‌های آرامش‌بخش blue (خواننده و موسیقیدان آمریکایی که در لس‌آنجلس زندگی می‌کرده است) در فستیوال آبی شیکاگو لذت ببرید. موسیقی‌هایی که اجرا خواهند شد تنها آهنگ‌های برادران بلو نمی‌باشد، بلکه بهتر از آنها است. (برادران بلو، یک گروه موسیقی آمریکایی بودند که طرفدار سبک احیای مذهبی در سال ۱۹۷۸ بوده و با کمدین های معروفی چون "دان ایکروید" و "جان بلوشی" کار می‌کردند.)

جزئیات

 "خانه سرمیت شیکاگو" برای گروه موسیقی بلو مانند سکوی پرتابی از "میسیسیپی دلتا" بود و باعث محبوبیت زیاد این گروه موسیقی در مناطق شهری شد.

 "فستیوال موسیقی بلو شیکاگو" طرفداران موسیقی را به استراحت و خوش‌گذرانی در کنار ساحل دریاچه و شرکت در کنسرت‌ها به مدت سه روز در اوایل تابستان دعوت می‌کند. تعداد شرکت‌کنندگان هرسال رو به فزونی می‌باشد و تماشاگران برای لذت بردن از موسیقی و استفاده از گرمای ملایم آفتاب به این مناطق سفر می‌نمایند.

در صورت عدم تمایل به شرکت در این برنامه‌ها، شیکاگو یکی از دیدنی‌ترین شهرهای دنیا است بنابراین اگر از برنامه‌های فستیوال خسته شده‌اید می‌توانید گشتی در شهر بزنید و اوقات بسیار خوشی را سپری کنید.

تاریخچه جشنواره

 اولین جشنواره موزیک بلو در سال ۱۹۸۴ و تنها یک سال پس از مرگ "مودی واترز" مشهورترین فرد این گروه موسیقی، برگزار شد و به دلیل اهمیت این برنامه این فستیوال در مهم‌ترین قسمت شهر که محل برگزاری کنسرت معروف‌ترین افراد در موسیقی بلو بود، برپا گردید.

درگذشته این فستیوال به افتخار و با حضور هنرمندانی مانند "ادیت تیلور"، "استلا یان سی"، "جونیور ولز"، "روبرت جانستون"، "تی بونوالکر"، "بسی اسمیت" و "اسکیپ جیمز" برگزار شد.

 در این فستیوال "شاک بری"، "کیت ریچارد" و "جان لی هوکر"، برنامه‌هایی اجرا می‌کردند که باعث بهت و حیرت تماشاچیان می‌شد و هرساله اجراهای به‌یادماندنی برگزار می‌نمودند و اشخاص زیادی در این کنسرت شرکت می‌کردند.

استراتژی‌های جشنواره:

در طی این فستیوال‌های سه‌روزه، موسیقی‌دانان هرروز، پنج اجرا داشتند و به‌طور هم‌زمان دو اجرا در سالن برگزار می‌شد و حقیقتاً افراد اوقات خوشی را سپری می‌نمودند.

به‌جز یک مورد، در اطراف پارک موسیقی پخش می‌شود و محیطی آرام و صمیمی را برای شنیدن موسیقی ایجاد می‌کند. این یک مورد استثناً شامل "گروه موسیقی پیترلیو" می‌باشد که بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین اجرا را دارد.

یکی از بهترین راه‌ها برای گرفتن اخبار برنامه‌های فستیوال این است که هرروز در اطراف پارک قدم بزنید و اخبار را از افراد بگیرید، بدون اینکه به خود زحمت زیادی بدهید. علاوه بر شنیدن موسیقی می‌توانید از خوردن کباب و غذاهایی که توسط فروشندگان محلی تولید می‌شود، لذت ببرید. اگر شما اهل شیکاگو نیستید، به افراد زیادی که در صفوف دریافت غذا هستند توجه کنید و نشانی از علاقه مردم برای خوردن این غذاها را دریافت ‌نمایید.

اگر به اطراف خود نگاهی بیندازید، متوجه کثرت جمعیت اطراف خود خواهید شد. بعضی از افراد لباس‌های خاصی پوشیده‌اند و برخی به سبک خاصی در حال رقصیدن هستند و رفتارهای خاصی از خود نشان می‌دهند. چه خوب و چه بد دیدن این رقص‌ها وقتی که شما از صحنه اصلی خیلی دور هستید، گزینه خوبی هستند.

آدرس کلوپ‌های موسیقی بلو:

 

 وقتی که در جستجوی کلوپ‌های بلو هستید، گردشی کوتاه در شهر خالی از لطف نخواهد بود. اگر در یکی از سه کلوپ بزرگ "بادی گایز لجندز"، "روزا لانک" یا "لیز آن لیدر بلو" داخل شوید، حتماً یکی از موسیقیدان‌های معروف شرکت‌کننده در فستیوال را ملاقات خواهید کرد و با یک تیر دو نشان خواهید زد و روز بعد می‌توانید به گردش خود در شهر ادامه دهید.

فستیوال مشابه

کال اوچو

کال اوچو

مشاهده
روزهای اوج شایان

روزهای اوج شایان

مشاهده
کوآچلا

کوآچلا

مشاهده
طنز بین المللی

طنز بین المللی

مشاهده