سایت گردشگردی

قلعه های اسرارآمیزفرانسه

فرانسه یکی از زیباترین قلعه‌های اروپا را دارد
قلعه Foix
قلعه مستحکم Foix از جاذبه‌های مهم گردشگری است و مرکز کاتارها به شمار می‌آید. این قلعه که در دوران قرون‌وسطی ساخته شد از سال ۹۸۷ تا ۱۰۳۴ تبدیل به پایتخت شهر فوآ شد و نقش مهمی را در تاریخ نظامی قرون‌وسطی بازی کرد. در قرن‌های بعد همیشه برج‌هایی به این قلعه اضافه می‌شد تا استحکام آن را بیشتر کند. دو برج مربعی قلعه که قبل از قرن ۱۱ ساخته‌شده بودند به مدت ۴ قرن تا سال ۱۸۶۲ زندان سیاسی و شهری بودند. جدیدترین برج این قلعه، برج  دایره‌ای است که در قرن ۱۵ ساخته شد. این قلعه در سال ۱۸۴۰ توسط وزیر فرهنگ فرانسه در لیست آثار تاریخی قرار گرفت.
قلعه تاراسکون (Tarascon)
قلعه تاراسکون در کناره رودخانه رون قرار دارد و نمای آن به‌خوبی حفظ ‌شده است. این قلعه که در قرن ۱۵ توسط  کوچک‌ترین پسر هنری دوم ساخته شد یکی از بهترین نمونه‌های قلعه‌های قرون‌وسطایی در فرانسه و اروپاست. قلعه تاراسکون  با معماری خیره‌کننده خود در احاطه رودخانه رون درآمده است.
قلعه ونسن (Vincennes)
این قلعه با ظاهر باشکوهش از قلعه‌های پادشاهی قرن ۱۴ و ۱۷ است که در شهر ونسن در شرق پاریس قرار دارد. مثل بسیاری از قلعه‌های معروف دیگر این قلعه هم درواقع کلبه شکاری‌ای بود که در حدود سال ۱۱۵۰ در وسط جنگل وینسن برای لوئی هفتم ساخته شد. این قلعه بزرگ از بنایی مستحکم تشکیل‌شده و در گوشه‌های آن برج‌های دایره‌ای قرار دارد.
قلعه مونت سنت میشل (Mont Saint-Michel)
قلعه مونت سنت میشل بدون شک یکی از زیباترین بناهای اروپاست. این قلعه در قرن ۸ در جزیره‌ای صخره‌ای در آن‌سوی سواحل فرانسه در نرماندی ساخته شد. موقعیت منحصربه‌فرد این جزیره و قلعه که فقط ۶۰۰ متر تا خشکی فاصله دارد باعث شده که در هنگام جزر دریا زوار زیادی به عبادتگاه آن بروند. این قلعه که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد یکی از شناخته‌ترین جاذبه‌های فرانسه است و هرسال بیش از ۳ میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند.
قلعه d’Amboise
این قلعه در اواخر قرن ۹ در کنار رودخانه لوار در شهر Amboise ساخته شد. در اواخر قرن ۱۵ این قلعه قرون‌وسطایی تبدیل به محل سکونت پادشاه شد تا اینکه در نیمه دوم قرن ۱۶ کم‌کم بخش‌هایی از درون ساختمان ویران شد اما بعدها دیواره، برج‌ها و کل ساختمان مرمت شد.